Dnia 16 września 2021 roku uczniowie klasy drugiej rozpoczęli Międzynarodowy Projekt Edukacyjny- "Wirtualne podróże." W ciągu roku szkolnego 2021/2022 dzieci będą uczestniczyć e- lekcjach na żywo oraz realizować ciekawe zadania projektowe. Na początek drugoklasiści przygotowali "Album wirtualnego podróżnika", który pozwoli im na zapisywanie relacji z podróży- tych małych i dużych.
Projekt "Wirtualne podróże"
- 5
Zbiórka surowców wtórnych
Do dnia 10.11 br. kontynuujemy w szkole zbiórkę makulatury. Zważoną makulaturę należy składać w małym budynku obok śmietnika za szkołą, a uczeń podaje wychowawcy jej ilość w kilogramach.
Zbieramy rownież zakrętki i baterie. Zakrętki przeznaczone są na akcję charytatywną - budowa studni w Afryce. Ilość tych surowców podajemy wychowawcy w sztukach.
Wolne dni od zajęć dydaktycznych
14 i 15 października dla dzieci, które nie maja zapewnionej opieki w domu będzie możliwość korzystania z zajęć opiekuńczych w szkole w godzinach od 8.00 do 15.00.
W tych dniach nie pracuje stołówka szkolna oraz nie są organizowane przewozy uczniów.
28 akcja „Sprzątania Świata – Polska 2021”
Jak co roku w naszej szkole uczniowie z nauczycielami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji odbył się w dniach 17-19 września. My, zaś posprzątaliśmy Szczepanów w tygodniu poprzedzającym finał.
Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Zbiórka śmieci na terenie Szczepanowa miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Sprzątanie świata jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.
13
Zbiórka makulatury
Do 11 października 2021 r. w naszej szkole odbędzie się
ZBIÓRKA MAKULATURY
Makulaturę należy składać za budynkiem szkoły - w małym budynku gospodarczym.
Wychowawcy należy zgłosić ilość (w kg) przyniesionego cennego surowca.
Świetlica szkolna
Szanowni Państwo!
Z uwagi na konieczność zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dzieciom podczas przebywania w świetlicy szkolnej oraz sprawną organizację pracy świetlicy w zaistniałej sytuacji epidemicznej informujemy, że w pierwszym tygodniu nauki, tj. w dniach 01.09 – 03.09. świetlica nie będzie funkcjonowała w pełnym wymiarze. Obejmie swoją opieką wyłącznie dzieci przyjeżdżające busem szkolnym.
Jednocześnie prosimy o składanie wypełnionych kart uczestnika świetlicy do 03.09. (piątek). Jest to termin nieprzekraczalny, zgłoszenia złożone później nie będą brane pod uwagę. Odpowiednie druki uczniowie otrzymają 1 września w klasach. 03.09. (piątek) zostanie przeprowadzona rekrutacja uczestników świetlicy. Rodzice dzieci, które nie zostały zakwalifikowane na zajęcia świetlicowe, zostaną o tym powiadomieni przez wychowawcę świetlicy. Brak informacji będzie natomiast oznaczał, że dziecko zostało zakwalifikowane.
Poniżej zamieszczamy do wglądu tegoroczny regulamin pracy świetlicy oraz harmonogram dowozu
Informacje - rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021 r.
Msza Święta w Bazylice na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 8.00. Następnie o godzinie 9.00 uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach.
Bus szkolny:
7.30 – odjazd z najdalszego przystanku w Wokowicach
9.35 – odjazd ze szkoły.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Szanowni Rodzice, kochani Uczniowie!
Z wielką radością chcielibyśmy powitać Was w Szkole po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że dwa miesiące upragnionych wakacji upłynęły Wam pod znakiem beztroski i spokoju, że odpoczęliście, spędziliście miłe chwile w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół, naładowaliście akumulatory, zwiedziliście ciekawe miejsca i jesteście gotowi, by z zapałem przystąpić do działania.
Pamiętajcie, że jesteście odpowiedzialni za zdrowie swoje, Waszych kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Jeśli chcemy, aby nauka odbywała się w szkole, proszę Was o bezwzględne przestrzeganie najwyższych standardów higienicznych.
Kochani Uczniowie, pierwszego dnia nowego roku szkolnego życzymy Wam bardzo dobrych ocen, nawiązywania pięknych znajomości, przyjaźni, wytrwałości i pasji w wykonywaniu powierzonych zadań. Pierwszoklasistom życzymy wiele radości, zapału do nauki oraz rozwijania zainteresowań. Niech mury naszej szkoły opuszczają świetnie wyedukowani ambitni absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoło wymaganiom współczesności!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.
Ważny komunikat dla ósmoklasistów
Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasistów powinny być odebrane przez zdających z sekretariatu szkoły w dniu 9 lipca 2021 r. w godzinach 8.00 – 13.00.
Wakacje
Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.
Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom i Rodzicom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
Projekt edukacyjny „Moja Mała Ojczyzna, czyli co warto wiedzieć o Szczepanowie”
W roku szkolny 2020/2021 w szkole realizowano projekt edukacyjny „Moja Mała Ojczyzna, czyli co warto wiedzieć o Szczepanowie”. Projekt był adresowany do uczniów klas I – VIII.
W ramach projektu poszerzano wiedzę o Szczepanowie oraz św. Stanisławie, zbierając materiały korzystając z różnorodnych źródeł, uczestnicząc w zajęciach tematycznych, wykonując prace konkursowe oraz przygotowując wystawy tematyczne.
Głównymi celami projektu były: rozwijanie tożsamości narodowej, regionalnej budowanej na gruncie miłości do małej ojczyzny, budzenie szacunku i odpowiedzialności za miejscowość,
kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, gromadzenie, selekcjonowanie i przetwarzanie informacji dotyczących dziedzictwa kulturowego regionu,
rozwijanie umiejętności planowania, organizowania pracy w grupie oraz prezentacji własnych osiągnięć.
Podsumowując całoroczny projekt, całość zebranych materiałów wyeksponowano na gazetkach szkolnych i wystawach.
W toku realizacji projektu przeprowadzono wiele szkolnych konkursów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Duża liczba zgłoszonych prac konkursowych oraz ogrom pracy włożonej w ich wykonanie, spowodowały, że komisja często miała problem z wytypowaniem tych najciekawszych i wartych nagrodzenia. W związku z tym kilka prac uzyskiwało te same miejsca na podium. Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym!
Oto poszczególne konkursy i ich laureaci:
otograficzny mąkonkursy
Szkolny Konkurs Plastyczny „Szczepanów w oczach dziecka”
I. miejsce: Gabriel Kołodziej i Hubert Piwowarski
II. miejsce: Wojciech Grzegorzek i Aleksandra Jarek
III. miejsce: Lena Przybyło i Gabriela Kołodziej
Szkolny Konkurs Plastyczny „Szczepanów – Ziemia Świętego Stanisława”
I. miejsce: Patryk Gałek i Amelia Bogusz
II. miejsce: Milena Chudyba i Adam Koczwara
III miejsce: Marlena Policht i Emilia Jandziś
Szkolny Konkurs „Szczepanów w oczach dziecka” i „Szczepanów – Ziemia Świętego Stanisława” – prace przestrzenne
I. miejsce: Jakub Pawlina
II. miejsce: Dawid Świtoń
III miejsce: Karolina Czyżycka
Szkolny Konkurs Literacki „Poezji o Świętym Stanisławie i Szczepanowie”
I. miejsce: Weronika Wróbel i Emilia Jandziś
II. miejsce: Marlena Policht
III miejsce: Antoni Kołodziej
Wyróżnienie: Wojciech Wcisło
Szkolny Konkurs Fotograficzny dla klas I-III „Pocztówka ze Szczepanowa”
I. miejsce: Filip Król
II. miejsce: Oliwia Tyrkiel i Wojciech Wcisło
III miejsce: Wojciech Grzegorzek i Wiktor Kozub
Szkolny Konkurs na Najciekawszą Prezentację Multimedialną dla klas
IV-VIII „PIĘKNY NASZ SZCZEPANÓW CAŁY”I. miejsce: Emilia Urbaś i Kacper Starowicz
II. miejsce: Amelia Bogusz i Emilia Starowicz
III. miejsce: Hubert Latocha i Patrycja Zagórska
Wyróżnienie: Kacper Marek
Szkolny Konkurs „MISTRZ WIEDZY O ŚWIĘTYM STANISŁAWIE”
KLASA I: Hubert Piwowarski, Zofia Halik, Sara Gdowska
KLASA II: Oliwia Tyrkiel, Maja Borowiec, Wiktoria Pagacz
KLASY III: Malwina Flądro, Grzegorz Łopatka, Aleksandra Jarek
KLASY IV-VIII: Hubert Latocha i Kacper Starowicz
24
Wycieczka do Zabawy
W dniu 23 czerwca 2021 r. klasy III i IV pojechały na wspólną wycieczkę do Zabawy. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia domu, w którym mieszkała bł. Karolina Kózkówna, gdzie obejrzeliśmy pamiątki związane z jej życiem. W czasie wycieczki zobaczyliśmy również „Pomnik ofiar wypadków komunikacyjnych i przestępstw”, który znajduje się w Zabawie.
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny. Tam wysłuchaliśmy historię jej męczeńskiej śmierci oraz uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W Stodole znajdującej się przy Kościele uczniowie zwiedzili Izbę Pamięci z eksponatami z II wojny światowej, a także zabytkowe przedmioty gospodarstwa domowego i wiejskiego z ubiegłego wieku.
Na zakończenie pielgrzymki, po posileniu się pyszną pizzą, dzieci mogły skorzystać z placu zabaw znajdującego się na przykościelnym terenie.
Pełni przeżyć duchowych, wrażeń, zmęczeni zabawą i z pełnymi brzuchami powróciliśmy szczęśliwi do szkoły.
2
Leśna Przygoda
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach "Leśna Przygoda". Przechodząc przygotowaną leśną ścieżką, dzieci mogły zapoznać się ze światem zwierząt, grzybów oraz roślin. Ciekawa i przekazywana w atrakcyjny sposób nauka, przeplatała się angażującymi zabawami przyrodniczo-sportowymi. Podczas zajęć można było m. in. posłuchać i wytropić zwierzęta oraz wziąć udział w "grzybobraniu". Nasi uczniowie wykazali się rozległą wiedzą przyrodniczą i chętnie wykonywali różnorodne zadania. Na koniec uczniowie kl. II zasadzili pamiątkowe drzewo i nadali mu imię "Bella".
28
Ważny komunikat
Czasami coś się w życiu nie układa...
Czegoś brakuje....
Coś bardzo smuci...
Przyjdź ... Razem możemy poukładać to, co nie pasuje....
Burmistrz Brzeska zachęca do skorzystania, dzieci i młodzież z Gminy Brzesko z bezpłatnych konsultacji i porad psychoterapeuty Pana Pawła Kamińskiego.
W każdy czwartek w godzinach od 14.00 -15.00 w budynku (MZGM) przy ul. Okocimskiej 5, I piętro, zgłaszać mogą się osoby będące w trudnej sytuacji życiowej, mającej trudności w podejmowaniu decyzji, jak również potrzebującej pomocy ze strony osób dorosłych w kwestiach występowania problemów związanych z używaniem alkoholu, środków odurzających, i nowych substancji psychoaktywnych.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
25 czerwca 2021 r.
Msza Święta w bazylice na zakończenie roku odbędzie się o godzinie 8.00. Następnie około godziny 9.00 uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach.
Bus szkolny:
7.30 – odjazd z najdalszego przystanku w Wokowicach
9.30 – odjazd ze szkoły po rozdaniu świadectw
Podsumowanie akcji „Góra Grosza”
Już po raz kolejny Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza. Jej celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
W naszej szkole zbiórkę zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu „Dobre Duszki”. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji wiedząc, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Każdy przyniósł ile mógł, a wspólnie zebraliśmy 16 367 sztuk monet o łącznej wartości 475 zł 5 gr.
Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za włączenie się do naszej akcji!
Podsumowanie zbiórki karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt
Już po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu „Dobre Duszki” wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowały w naszej szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów.
W tegorocznej zbiórce zebrano:
- Sucha karma dla psów – 78,3 kg
- Mokra karma dla psów – 17 kg
- Sucha karma dla kotów – 30,5 kg
- Mokra karma dla kotów – 9 kg
Razem: 134,8 kg karmy!
2 czerwca 2021 r. wszystkie dary przekazano Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt dla Schroniska w Borku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie.
Informacja dla ósmoklasistów
Szanowni Rodzice!
Drodzy Ósmoklasiści!
Dziękuję za zainteresowanie się ofertą kształcenia Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych
im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku. Informuję, że w dniu 19 czerwca /sobota/ w godzinach
od 8.00-12.00 szkoła organizuje Dzień Otwarty Szkoły.
W tym dniu zapraszamy Was z Rodzicami do zwiedzania pracowni zawodowych oraz na spotkanie
z dyrekcją szkoły, doradcą zawodowym, wybranymi nauczycielami i uczniami. Nadmieniam, że termin składania lub zmiany wniosku o przyjęcie upływa w dniu 21 czerwca 2021 roku / poniedziałek/
o godz. 15.00.W załączeniu przekazuję Wam dodatkowe materiały o popularnej w środowisku brzeskiej Zielonce.
https://zstib.edu.pl/blog/2021/02/18/baza-dydaktyczna-zstib
https://zstib.edu.pl/rekrutacja/kierunki-ksztalcenia
https://zstib.edu.pl/rekrutacja/znamy-przepis-na-dobra-szkole
https://zstib.edu.pl/blog/2021/02/04/zlota-tarcza-perspektywy-2021
https://zstib.edu.pl/blog/2021/02/28/pracodawcy-wspolpraca-partnerzy-zstib
https://zstib.edu.pl/blog/2021/03/07/kursy-staze-uprawnienia.
Jerzy Soska – dyrektor szkoły.
Dobre Duszki
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Szkolne Koło Wolontariatu „Dobre Duszki” wspólnie z Samorządem Uczniowskim ogłaszają zbiórkę kosmetyków dla podopiecznych Domu Dziecka w Jasieniu.
Można przynosić np.: szampony do włosów, żele pod prysznic, odżywki do włosów, balsamy do ciała, kremy do twarzy, kremy do rąk, mydło w płynie, pastę do zębów, itp.
Akcja trwa do 17 czerwca 2021 r.
Wymienione rzeczy można składać u wychowawców klas lub u koordynatora Szkolnego Koła Wolontariatu "Dobre Duszki" - Beaty Podstawy.
Zapraszamy do dzielenia się z innymi.
Dziękujemy!
Konkurs BRZESKO CZYSTA GMINA
Szanowni Rodzice i Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy do udziału w XX edycji konkursu ekologicznego „BRZESKO CZYSTA GMINA”, którego organizatorem jest Urząd Miejski w Brzesku.W tym roku, z powodu panującej pandemii, jego przebieg będzie inny, niż w latach poprzednich. Będzie to konkurs plastyczny pn.: „Jak dbać o czystość powietrza”.Celem konkursu jest pogłębienie poczucia odpowiedzialności młodego społeczeństwa za środowisko naturalne, w którym żyjemy.Konkurs polega na plastycznym przedstawieniu tematu edukacyjnego, jak chronić powietrze przed zanieczyszczeniem.Konkurs obejmuje trzy grupy wiekowe:
1 grupa: klasy 0 – III,
2 grupa klasy IV -VI,
3 grupa klasy VII – VIII.
Każda ze szkół może zgłosić maksymalnie 3 prace. Na szkolnym etapie konkursu zostaną wyłonione trzy prace spośród zgłoszonych, które następnie przekażemy organizatorom konkursu.
Prace konkursowe mają być wykonane w formacie A4, dowolną techniką, mogą być wykonane ręcznie lub przy użyciu narzędzi komputerowych przeznaczonych do tworzenia grafik lub prac pisemnych.
Na odwrocie prace muszą być opatrzone metryczką z podaniem danych: imię, nazwisko, klasa, nazwa i adres szkoły, którą reprezentuje autor prac. Piszemy drukowanymi literami bądź komputerowo.
Termin składania prac w szkole: 8.06.2021 r.
Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich Uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie!
Szkolny koordynator konkursu: Beata Podstawa
Archiwum Aktualności